УРОК 3 Тема. Кількість речовини. Моль – одиниця вимірювання кількості речовини. Стала Авогадро. Молярна маса.

УРОК 3
Тема. Кількість речовини. Моль – одиниця вимірювання кількості речовини. Стала Авогадро. Молярна маса.
Цілі уроку:
• Розкрити суть понять «кількість речовини», «моль » « число Авогадро», «молярна маса»;
• Ознайомити з одиницею вимірювання кількості речовини та молярної маси;
• Пояснити взаємозв’язок між масою, кількістю та молярною масою речовини;
• Формувати вміння та навички розраховувати:
1. Число атомів та молекул за відомою кількістю речовини;
2. Кількість речовини за відомим числом атомів чи молекул;
3. Кількість речовини за відомою масою;
4. Молярну масу речовини;
5. Масу речовини за відомою кількістю.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форми роботи: розповідь вчителя з елементами бесіди, розв’язування задач.

Обладнання:
• Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва,
• схема опорного конспекту,
• портрет Амедео Авогадро;
• Зразки речовин (вода, залізо, сіль, цукор) кількістю 1 моль.

Поняття і терміни: кількість речовини, моль, стала Авогадро.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності.
Ми з вами розпочинаємо вивчення теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами». Тема розрахована на 8 годин. Вона не передбачає практичних та лабораторних робіт, демонстрацій. Проте, під час вивчення теми велика увага приділяється формуванню вмінь та навичок розв’язувати розрахункові задачі по хімічним формулам.
Вивчаючи навколишній світ ми спостерігаємо і описуємо об’єкти. Проте, цього недостатньо, досить важливо характеризувати їх кількісно, використовуючи певні фізичні величини. Будь – яка фізична величина – це певна характеристика об’єкта, будь це тіло, речовина чи явище природи, яку можна виміряти.
Якими фізичними величинами можна виміряти речовину? (Маса, об’єм).
Так, дійсно, характеризуючи тверду речовину ми можемо виміряти її масу, для рідкої чи газоподібної речовини - об’єм. (Вчитель демонструє зразки різних речовин, вказує їх масу та об’єм).
Чому саме в такій кількості (18 г води, 58,5 г солі та 342 г цукру) я запропонувала вам зразки речовин? Чи існує взаємозв’язок між кількісними характеристиками цих речовин? Якщо існує, то який? На ці питання ми повинні знайти відповіді сьогодні на уроці, а щоб це зробити розглянемо матеріал уроку тема якого… (Оголошення теми та мети уроку).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Що вивчає хімія? (Речовини та їх перетворення).
2. Що таке речовина? (Речовина - це форма існування матерії, що становить сукупність частинок (атомів, молекул).
3. Яку будову має речовина? (Речовина складається з молекул, а молекули з атомів).

ІV. Вивчення нового матеріалу.


(Потрібна інформація звертайтеся до адміністратора на емейл: celerons.91@mail.ru., чи залишайте повідомлення на сайті)





Вам сподобалася ця інформація?



Поділіться з друзями

Автор сайту не несе відповідальності за рекламні матеріали, розміщені на сайті. Переходьте по ним на ВЛАСНИЙ РИЗИК.
Копіювання матеріалів з сайту суворо заборонено!