УРОК 2 Тема. Повторення. Прості речовини кисень і залізо.

УРОК 2
Тема. Повторення. Прості речовини кисень і залізо.
Цілі уроку:
• Повторити вивчені відомості про прості речовини – метали та неметали на прикладі кисню та заліза, їх хімічні та фізичні властивості;
• Удосконалювати:
• вміння та навички складати хімічні формули за валентністю,
• дописувати хімічні рівняння, добирати коефіцієнти.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

Форми роботи: фронтальна бесіда.

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, схема опорного конспекту.

Поняття і терміни: відносна атомна маса, відносна молекулярна маса, хімічна формула,протони, нейтрони, електрони, валентність, фізичні властивості, хімічні властивості, хімічні рівняння, закон збереження маси речовин, окиснення, горіння, оксиди.

Повторение – мать учения.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності.
Ми з вами продовжуємо повторювати матеріал, вивчений у 7 класі. У курсі 8 класу ми будемо вивчати складні речовини. Їх вивчення базуватиметься на особливостях простих речовин, тому вкрай необхідно повторити матеріал про прості речовини. Тож сьогодні ми поговоримо про кисень та залізо. Це і є завданням нашого сьогоднішнього уроку, тема якого… (Оголошення теми та мети уроку).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
На минулому уроці ми з вами говорили про те, що речовини, які вивчає хімія можна поділити на дві групи, які саме? (Прості та складні).
1. Чим відрізняються між собою прості та складні речовини? (Прості складаються з атомів одного елемента, а складні – з двох і більше).
2. Хімічні елементи, які утворюють прості речовини також можна поділити на дві групи, які саме? (Метали та неметали).
3. Як в Періодичній системі розрізнити елементи метали та елементи неметали? (В Періодичній системі провести уявну діагональ від берилію до Астату, у верхньому куту розташовані не метали, у нижньому - метали).
4. Хімічні елементи метали та неметали утворюють відповідні прості речовини. За якими властивостями можливий цей поділ? (За фізичними та хімічними).
5. Які властивості називають фізичними? (Ті, що можна виявити за допомогою органів чуттів та приладів).
6. Які ознаки є хімічними? (Ті, що виявляються під час хімічних перетворень).
7. Які прості речовини ми вивчили у курсі 7 класу? (Кисень та залізо).
ІV. Узагальнення і закріплення знань. (Робота зі схемою опорного конспекту).

• Виконання завдань...





Вам сподобалася ця інформація?



Поділіться з друзями

Автор сайту не несе відповідальності за рекламні матеріали, розміщені на сайті. Переходьте по ним на ВЛАСНИЙ РИЗИК.
Копіювання матеріалів з сайту суворо заборонено!