Тема. Узагальнююче повторення з теми “ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства ”.

Тема. Узагальнююче повторення з теми “ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства ”. Тема. Узагальнююче повторення з теми “ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства ”.
Мета:
• Визначити рівень навчальних досягнень учнів з підтеми “ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства ”.

Обладнання й матеріали:
• завдання для контрольної роботи.

Базові поняття та терміни: надзвичайні ситуації, н.с. природного характеру, н.с. техногенного характеру, н.с. соціально-політичного характеру, екстремальні ситуації, смерть біологічна, смерть клінічна, перша допомога.

Тип уроку : урок контролю знань.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами повинні підвести підсумок під вивченням теми “ Надзвичайні ситуації, що загрожують добробуту людини та суспільства ”, а саме виконати контрольну роботу, яка покаже ваш рівень навчальних досягнень з даної підтеми.

ІІІ. Контрольна робота
1. Інструктаж стосовно завдань письмової роботи.
2. Виконання контрольної роботи.

Завдання (для двох варыантів).
І варіант
Завдання 1. Встановіть співвідношення між колонками:
1. Так. а) ознакою НС є значні матеріальні збитки;
б) під час землетрусу важливо зберігати спокій;
в) однією з ознак клінічної смерті є відсутність дихання;
2. Ні. г) під час капілярної кровотечі обов’язково слід накласти джгут;
4 б.
Завдання 2. Встановіть співвідношення між колонками:
А. Надзвичайні ситуації приклади
1. Техногенні а) повені
2. Природні б) розбійний напад
3. Соціально-політичні в) вибух на ЧАЕС
г) ДТП
Б. Ступені термічного опіку характеристика
І а) глибоке омертвіння не лише шкіри, а й підшкірної жирової клітковини, м'язів, зв'язкового апарата суглобів.
ІІ б) чітко виражене почервоніння шкіри, легкий набряк, що супроводжується болем і почуттям печії;
ІІІ в) великий набряк, утворення пухирів різного розміру і форми:
ІV г) глибоке омертвіння не лише шкіри, а й підшкірної жирової клітковини, м'язів, зв'язкового апарата суглобів.

д) почервоніння шкіри, капілярна кровотеча.

9 б.


Завдання 3. Вкажіть послідовність своїх дій під час надання допомоги потерпілому в разі отруєння чадним газом:
1) викликати лікаря;
2) звільнити дихальні шляхи потерпілого від блювотних мас за допомогою пальців та носової хустинки;
3) винести потерпілого на свіже повітря;
4) у разі потреби змочити губи й обличчя потерпілого водою, але не давати йому пити воду;
5) якщо потерпілий непритомний, піднести до його носа ватку, змочену нашатирним спиртом;
6) у разі зупинки дихання зробити штучне дихання методом «рот у рот» або «рот у ніс».
6 б.
Завдання 4. Поясніть, чим відрізняються поняття:
а) екологічна проблема та криза б) смерть клінічна та біологічна
3 б.
Завдання 5. Дайте визначення поняттям: екологія, землетрус, реанімація.
3 б.
Завдання 6. Складіть аптечку медичної допомоги (не менше 5 предметів). Вкажіть шляхи їх застосування.
5 б.
Завдання 7. Знайдіть помилки у реченнях та виправте їх.
1. Локальні НС охоплюють територію цілого міста.
2. Ні в якому разі не накривайте предмет, який горить ковдрою, бо це призведе до того, що вона загориться.
3. Пестициди – біологічні засоби захисту рослин.
4. Епідемія холери – це техногенна НС.
5. При сильному задимленні пересувайся до виходу піднявши якомога вище голову, щоб не отруїтися чадним газом.
5 б.
Завдання 8. Запропонуйте модель поведінки під час землетрусу. 5 б.

ІІ варіант
Завдання 1. Встановіть співвідношення між колонками:
1. Так. а) ознакою НС є людські жертви;
б) при відкритому переломі можлива кровотеча;
в) клінічна смерть не обмежена у часі;
2. Ні. г) під час екологічної кризи зміни, що відбулися ще можна відновити;
5 б.
Завдання 2. Встановіть співвідношення між колонками:
А. Надзвичайні ситуації приклади
1. Техногенні а) виверження вулканів
2. Природні б) ураган
3. Соціально-політичні в) пожежа в будинку
г) викрадення дитини.

Б Вид травми Долікарська допомога
1. Людина знепритомніла а) розтерти тіло, дати випити кілька склянок теплої рідини4
2. Закритий перелом б) зупинити кровотечу, накласти шину, накласти асептичну пов’язку;
3. Відкритий перелом в) накласти шину, холод:
4. Переохолодження г) покласти на спину, трохи підняти нижні кінцівки для поліпшення кровообігу мозку, дати понюхати нашатирний спирт

д) промити водою, обробити ушкоджену ділянку слабким розчином оцту, після чого знову промити водою.

9 б.


Завдання 3. У ваш бік з місця пожежі біжить чоловік, на якому горить одяг. Ваші дії:
1) облити водою або накинути на потерпілого цупку тканину;
2) повалити людину на землю;
3) акуратно розрізати ножицями і зняти з потерпілого обгорілий одяг;
4) дати знеболювальне;
5) викликати швидку допомогу;
6) накласти суху стерильну пов'язку на місце опіку.
6 б.
Завдання 4. Поясніть, чим відрізняються поняття:
а) НС техногенні та природні б) кров артеріальна та капілярна
3 б.
Завдання 5. Дайте визначення поняттям: стихійні лиха, зсуви, реаніматор.
3 б.
Завдання 6. Складіть аптечку медичної допомоги (не менше 5 предметів). Вкажіть шляхи їх застосування.
5 б.
Завдання 7. Знайдіть помилки у реченнях та виправте їх.
1. Якщо причиною опіку є дія на шкіру кислоти чи лугу, то опік називають термічним.
2. Отримавши попередження про затоплення, необхідно терміново сховатися у підвальному приміщенні..
3. При отруєнні чадним газом треба людині дати випити велику кількість молока
4. ДТП – це техногенна НС.
5. Топологічні НС пов’язані з процесами, які відбуваються в надрах землі.
5 б.
Завдання 8. Запропонуйте модель поведінки під час повені. 5 б.





Вам сподобалася ця інформація?



Поділіться з друзями

Автор сайту не несе відповідальності за рекламні матеріали, розміщені на сайті. Переходьте по ним на ВЛАСНИЙ РИЗИК.
Копіювання матеріалів з сайту суворо заборонено!